משתפים פעולה עם אפליקצית Be My Eyes!

illustration of Be My Eyes app and RightHear

מה זו אפליקציית Be My Eyes?

אפליקציית Be My Eyes הינה אפליקציית מובייל שמסייעת לאנשים עם עיוורון או לקויות ראיה. לאפליקציה יש קהילת מתנדבים ענפה בכל העולם אשר זמינה לשיחות וידיאו עם ציבור העיוורים ולקויי הראיה למקרה הצורך. כך, אם למשל לאדם עיוור נפל חפץ כלשהו מהכיס והוא מחפש אותו על הקרקע – האפליקציה מאפשרת לו ליצור שיחת וידיאו עם מתנדב בשפתו אשר יסייע לו במציאת החפץ.

לאפליקציה החינמית שזמינה להורדה גם באנדרואיד וגם באייפון, ישנם שימושים רבים, אולם הנפוצים ביותר מביניהם הם:

1. מציאת חפץ שנפל (כפי שתארנו בדוגמא מעלה).

2. תיאור תמונות, ציורים או אמנות מסוג אחר (כך למשל בביקור במוזיאון).

3. התאמת צבעים בבחירת לבוש.

4. קריאת תוויות של מוצרים (למשל על גבי מוצרים חשמליים).

5. קניית מוצרי מכולת וזיהוי תאריך התפוגה על מוצרי חלב.

כיוון שמדובר במתנדב רואה בשיחת וידיאו, ניתן כמובן לעשות באפליקציה שימוש גם לצרכים נוספים המערבים זיהוי אויבייקטים.

מה לגבי התמצאות, הכוונה וניווט?

בשביל זה אנחנו כאן! אפליקציית RightHear משלימה את אפליקציית BeMyEyes בכך שהיא מאפשרת למשתמש להבין את המרחב סביבו, בהתבסס על מיפוי מוקדם של האזור.

בכדי להבין כיצד האפליקציות משלימות זו את זו, תארו לעצמכם פעילות יומיומית פשוטה כמו סבב קניות בסופרמרקט למשל:
השלב הראשון כמובן, הוא להגיע אל החנות עצמה. בכדי לעשות, אפליקציית RightHear תבנה לכם מסלול אל החנות הקרובה ביותר. בנוסף, היא תאפשר לכם ללמוד את סביבת החנות עוד לפני ההגעה, את קווי האוטובוס והתחנות בדרך אליה ואפילו להזמין אליה מונית.

השלב השני, הוא כמובן למצוא את המוצר הרצוי לקניה. כאן, אפליקציית RightHear אמנם תסייע לכם להגיע אל המדף הנכון בחנות, אך ברגע שתגיעו אליו – תסיים למעשה את עבודתה כאפליקציית התמצאות והכוונה. אז מה עושים? 

פה בדיוק, אפליקציית Be My Eyes משלימה את אפליקציית RightHear בשיתוף פעולה ראשון מסוגו. ניתן לקרוא למתנדב רואה של Be My Eyes ישירות מתוך אפליקציית RightHear ובסיועו – לזהות את המידע הרצוי על המוצר (כמו תאריך תפוגה, אחוזי שומן או כל דבר אחר כמובן).

לקריאה למתנדב של Be My Eyes מתוך אפליקצית RightHear, יש ללחוץ על כפתור ה”עדשה” (או Lens באנגלית) במסך הראשי. משם תופנו להורדת אפליקצית Be my eyes אם עוד אין לכם אותה, או לחלופין – לקריאת מתנדב במידה ואפליקצית Be My Eyes כבר מותקנת במכשירכם. 
אנחנו גאים להיות הראשונים בעולם מבין אפליקציות הניווט שמאפשרים קריאה למתנדב רואה – היישר מתוך האפליקציה! נשמח לשמוע את הפידבק שלכם!

על השיתוף הפעולה שלנו עם Be My Eyes כתבו בשבוע שעבר במגזין No-Camels – לקריאה לחצו כאן.

Be My Eyes app open in iPhone in front of product in the store