שופרסל הטמיעה בסניפיה מערכת התמצאות והכוונה ומדגימה לכולם מהי הנגשה חדשנית ונכונה

בתמונה: טלי משתמשת שלנו באחד מסניפי שופרסל

שופרסל בחרה להנגיש את סניפיה באמצעות מערכת ההתמצאות וההכוונה שלנו ולאפשר למאות אלפי עיוורים, לקויי ראייה ואנשים עם קשיי התמצאות שונים לערוך קניות בסופר באופן שוויוני, פרטי ועצמאי.

לאחר פרויקט הנגשה יסודי בו הונגשו כ-200 סניפים ברחבי הארץ, הפכה שופרסל לרשת הקמעונאית הראשונה בארץ ובעולם אשר נגישה לציבור זה. בזכות כך, אנשים שבעבר היו נמנעים מלצאת לערוך קניות בסופר לבדם, יכולים לעשות זאת כיום בבטחה ובחופשיות. 

כמה עובדות שאולי לא ידעתם על שופרסל:

·         שופרסל היא רשת המרכולים הגדולה בישראל אשר פועלת בארץ כבר משנת 1958 עם הקמת הסניף הראשון שלה בבן יהודה, תל אביב.

·         לרשת מאות סניפים ברחבי הארץ – מקריית שמונה ועד אילת.

·         את סניפי הרשת פוקדים כ-2 מיליון לקוחות מידי שבוע.

·         שוויון הוא אחד הערכים החשובים ביותר לרשת והיא מעסיקה קרוב ל-14,000 עובדים מכל המגזרים, הדתות והעדות בישראל.

בהצהרת הנגישות של החברה צוין כי “שופרסל פועלת רבות בכדי להנגיש את שירותיה עבור אנשים עם מוגבלויות, במטרה להעניק חווית שירות העונה לדרישותיו הייחודיות”.
כחלק ממאמציה לאפשר חווית קנייה שוויונית ונאותה לכל לקוחותיה, היא הבינה את החשיבות בהטמעת המערכת שלנו בסניפיה והראתה לכולם מהי הנגשה חדשנית ונכונה.

בתמונה: נקודת נגישות שהותקנה באחד מסניפי שופרסל

צביקה ביידא, סמנכ”ל לקוחות ושירות בשופרסל, סיפר: “אנו שמחים על היותנו רשת הסופרמרקטים הראשונה בישראל ולמיטב ידיעתנו אף בעולם, אשר מאפשרת התמצאות של עיוורים וכבדי ראייה ברחבי הסופרמרקט, דבר שמשפר את עצמאותם ואת יכולת התפקוד שלהם. מבחינתנו ניהול שירות וחווית לקוח כוללים דאגה לכל ציבור הלקוחות שלנו, כולל אלו עם מוגבלות ראייה ואחרת. לאחר שהשלמנו את פריסת המערכת בכ- 200 מסניפי הרשת בעקבות כשנה של עבודה מאומצת בנושא, יוכלו מעתה עיוורים להסתובב ברחבי הסניפים הגדולים והבינוניים שלנו ולעשות שימוש באפליקציה שפיתחה חברת RightHear  ובאמצעותה להתמצא ולנווט ברחבי הסניף ביתר קלות”. 

כל פרויקט הנגשה הוא חשוב וראוי להערכה, אבל במקרה של שופרסל מדובר ברצון וכוונה אמיתית לחולל שינוי ולאפשר שילוב של אוכלוסיות עם מוגבלויות בחברה. על כך, ועל היותה מודל לחיקוי של שילוב וחדשנות עבור כל רשת קמעונאית בארץ ובעולם, נבחרה שופרסל להיות אחד מהפרויקטים הנבחרים שלנו לשנת 2018.

מעוניינים ללמוד כיצד הפתרון שלנו עובד בשופרסל? היכנסו לכתבה הבאה.