שופינג נגיש בקניון – ככה זה עובד

תמונה פנימית של קניון

למי מאיתנו לא יצא לבקר בקניון בזמן האחרון? אם בשביל לנצל את הסיילים של סוף שנה בחנויות האופנה, לחפש מתנות לחגים או לימי הולדת, לשבת בבית קפה טוב, לערוך קניות בסופר או סתם לשוטט בשביל הכיף.

הקניון הוא מקום מרכזי שמציע מגוון רחב של חנויות ושירותים ולכן, רובנו נמצא את עצמנו מבקרים בו גם אם לא התכוונו לעשות זאת, מסיבות כאלו ואחרות.
אבל חשבתם פעם איך זה להסתובב בקניון בעיניים עצומות? נשמע לא פשוט ואפילו מבלבל, אבל זו המציאות של מאות אלפי אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה החיים בארץ.

בשבילם, להסתובב בקניון בחופשיות ובעצמאות זו לא תמיד משימה פשוטה. אם עד היום הם היו צריכים להיעזר במלווה שיגיע איתם לקניון, היום, בזכות הפתרון שלנו הם יכולים להתמצא בו באופן עצמאי ללא סיוע בכלל.

קניונים היו אחד המקומות העיקריים ששמנו לעצמנו למטרה להנגיש, בעיקר עקב הצורך והרצון שעלה מהמשתמשים שלנו. קבוצת קניוני עזריאלי היו בין השותפים הראשונים שלנו מתחילת דרכנו. בשיתוף פעולה מדהים ביצענו פרויקט הנגשה במסגרתו הונגשו הקניונים בהוד השרון, מודיעין, ירושלים, רמת גן ותל אביב לציבור העיוורים ולקויי הראייה.

צילום חיצוני של קניון עזריאלי ירושלים
צילום חיצוני של קניון עזריאלי אילון
צילום חיצוני של קניון עזריאלי תל אביב

התמונות לקוחות מאתר הבית של קבוצת קניוני עזריאלי

עזריאלי הינה רשת הקניונים הראשונה בישראל שבחרה להנגיש את המרחבים שלה באופן קולי לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה ובכך היא מאפשרת להם להתמצא באופן עצמאי ברחבי הקניון וליהנות מחווית קנייה חיובית ושוויונית. על כך גם זכתה להיות בין הפרויקטים הנבחרים שלנו לשנת 2018.  

“קיבלנו פידבקים מאוד חיוביים. אנשים נלהבים ומרגישים שמישהו מסתכל, מתחשב ורוצה לעשות יותר ממה שהיה עד היום” – סיפר ארנון תורן, מנכ”ל קבוצת קניוני עזריאלי בעקבות הטמעת הפתרון שלנו בקניונים.

טלי משתמשת ותיקה שלנו, שסייעה לנו רבות בשלבי פיתוח האפליקציה להבין וללמוד כיצד ליישם אותה בפועל, סיפרה על החוויה לאחר התנסות בפתרון שלנו בקניון עזריאלי בהוד השרון: “אין לנו שום פתרון אחר לחוויה של ניווט בתוך בניין. כשאנחנו מגיעים לבניין חדש שאנחנו לא מכירים אנחנו צריכים ללמוד אותו ומאוד קשה לנו להסתדר בתוכו, אלא אם אנחנו מבקשים עזרה. היום זה הפתרון המשמעותי והטוב ביותר שנמצא כרגע בשוק וזה מעלה את רמת החיים בצורה מאוד משמעותית. כל מה שאנחנו שואפים אליו זו עצמאות – זה לא שלא נעים לי לבקש עזרה, אבל זה כל כך כיף שאני לא צריכה להטריח אף אחד ואני יכולה לעשות את זה בכוחות עצמי. זו הרגשה טובה”.

בעקבות ההצלחה הגדולה של הנגשת קניוני עזריאלי, הנגשנו מרכזי קניות וקניונים רבים נוספים, ביניהם: קניון ג’י כפר סבא, מרכזי ביג, קניון שבעת הכוכבים הרצליה, קניון ביאליק רמת גן, קניון מול הים אילת ועוד. (את רשימת הקניונים המלאה, ניתן למצוא באתר הבית שלנו תחת אזורי נגישות).

Azrieli Malls

 מוזמנים לקרוא עוד על פרויקט ההנגשה שלנו עם קניוני עזריאלי בכתבה הבאה.

מעוניינים שננגיש מרכזי קניות וקניונים נוספים? – כתבו לנו על כך בתגובות.