פרויקטי נגישות נבחרים לשנת 2018!

בתמונה: תעודות פרויקטים נבחרים

במהלך שנת 2018, ביצענו למעלה מ-90 פרויקטים של הנגשת מקומות שונים לעיוורים ולקויי ראייה ברחבי הארץ ובעולם. בזכות אותם פרויקטים ואותם שיתופי פעולה מדהימים שנולדו כתוצאה מהם, זכינו לאפשר שוויון ועצמאות לאלפי עיוורים ולקויי ראייה ולתת להם ליהנות מעולם נגיש יותר.

כל פרויקט וכל מקום חדש שמונגש תמיד מאוד מרגשים אותנו ומחממים לנו את הלב. השנה החלטנו להעניק כבוד ולציין מספר פרויקטים יוצאי דופן שבחרו לעשות את המעשה הנכון והנגישו את המבנים שלהם לציבור העיוורים ולקויי הראייה.

בין הפרמטרים לבחירת הפרויקטים, נלקחו בחשבון השיקולים הבאים:

  • פרויקט בעל ערך משמעותי יוצא דופן
  • פרויקט שבוצע בסקטור חדש בו לא פעלנו קודם לכן
  • כמות נקודות הנגישות שהותקנו בפרויקט
  • פרויקט שהרחיב את הפעילות מולנו ובחר להנגיש מתחמים נוספים שלו
  • התקבל פידבק חיובי ממשתמשים שלנו על הנגישות במקום

אנו נרגשים לציין לשבח ולהציג בפניכם את הפרויקטים הנבחרים שלנו לשנת 2018:

לוגואים של מקדונלד'ס, שופרסל, קניוני עזריאלי, הרצליה מדיקל סנטר, עיריית אילת, ביה"ס יחד במודיעין, בית גיל הזהב ת"א וכנסת ישראל

אז למה בחרנו בהם?

רשת מקדונלד’ס ישראל: 
את שנת 2018 פתחנו עם פרויקט מאוד מיוחד של הנגשת סניפי רשת מקדונלד’ס ישראל. מקדונלד’ס בחרה להנגיש את כל סניפי הרשת שלה, מדן ועד אילת, לציבור העיוורים ולקויי הראייה והפכה לרשת המזון המהיר הראשונה בארץ ובעולם הנגישה עבור ציבור זה. על כך, זכתה מקדונלד’ס להיות בין הפרויקטים הנבחרים שלנו השנה! לצפייה במשתמשים שלנו מתנסים במערכת במקדונלד’ס – היכנסו לסרטון הבא.

רשת שופרסל ישראל:
במהלך חודש אפריל ביצענו פרויקט הנגשה גדול מאוד בסניפי שופרסל ישראל, במסגרתו הותקנה המערכת  בקרוב ל-200 סניפים של הרשת הפרוסים בכל רחבי הארץ.
שופרסל בחרה להנגיש את סניפיה לציבור העיוורים ולקויי הראייה ולהעניק להם חווית קניה שוויונית, עצמאית ומכובדת ברחבי הסופר. בנוסף, שופרסל מהווה מודל לחיקוי של שילוב וחדשנות לכל רשת קמעונאית בארץ ובעולם, ועל כך זכתה להיות בין הפרויקטים הנבחרים שלנו השנה!
מעוניינים ללמוד כיצד הפתרון שלנו עובד בשופרסל? – היכנסו לכתבה הבאה.

תמונה של האפליקציה
התנסות באפליקציה בסניף שופרסל כפר סבא הירוקה

קניוני עזריאלי:
אחד מהמקומות העיקריים שסימנו לעצמנו כמטרה להנגיש היה קניונים, וזאת עקב הרצון והצורך שעלה ממשתמשים שלנו. קניוני עזריאלי היו בין השותפים הראשונים שלנו מתחילת דרכנו. בשיתוף פעולה מדהים ביצענו פרויקט הנגשה שבמסגרתו הונגשו הקניונים בהוד השרון, מודיעין, ירושלים, רמת גן ותל אביב. עזריאלי הינה רשת הקניונים הראשונה בישראל שבחרה להנגיש את מרחביה באופן קולי לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה ובכך מאפשרת להם ליהנות מחווית קנייה חיובית ושוויונית ועל כך זכתה להיות בין הפרויקטים הנבחרים שלנו השנה! צפו בסרטון הדגמה שצולם בקניון עזריאלי בהשתתפות טלי, משתמשת ותיקה ויקרה שלנו. 

מדיקל סנטר/הרצליה:
כפי שלא מזמן פרסמנו בבלוג – לא קל להתמצא במוסדות רפואיים,  אז תארו לכם כמה מאתגר זה יכול להיות עבור אדם עיוור/לקוי ראייה. מדיקל סנטר חרטה על דגלה מחויבות לבריאות אישית ולטכנולוגיה מתקדמת ואין ספק שהיא עומדת מאחורי המילים שלה. מדיקל סנטר בחרה להתקין את מערכת ההתמצאות וההכוונה שלנו ברחבי המבנה שלה. בזכות החדשנות הזו, היא מאפשרת לכל אחד לצרוך שירותי בריאות הולמים ושוויוניים ועל כך זכתה להיות בין הפרויקטים הנבחרים שלנו השנה!

בתמונה: אחת המחלקות במדיקל סנטר הרצליה
מדיקל סנטר הונגש עם מערכת ההתמצאות וההכוונה של רייט-היר (התמונה לקוחה מאתר הבית של הרצליה מדיקל סנטר)

הטיילת/אילת:
פרויקט הנגשת הטיילת באילת הצריך מאיתנו להצטייד בכובע וקרם הגנה ולתפוס טיסה לאילת החמימה. הפרויקט בוצע בשיתוף מלא עם עיריית אילת, במסגרתו הותקנו נקודות נגישות ברחבי הטיילת והפכו אותה לטיילת הקולית הראשונה בעולם אשר נגישה לציבור העיוורים ולקויי הראייה. על כך, זכו הטיילת ועיריית אילת להיות בין הפרויקטים הנבחרים שלנו השנה!
חופשה מהנה =חופשה נגישה! אז בפעם הבאה שאתם מתכננים חופשה, זכרו כי הטיילת באילת נגישה ושווה מאוד לבקר בה!

בתמונה: נקודת נגישות שהותקנה בטיילת
התקנת המערכת בטיילת אילת

בית הספר יחד/מודיעין:
אין ספק שמדובר באחד הפרויקטים שהכי חיממו לנו את הלב השנה. בית הספר “יחד” במודיעין בחר להנגיש את המבנה שלו לטובת עיוורים ולקויי ראייה לאחר שאחד הילדים בבית הספר התעוור. במהלך המיפוי שערכנו בבית הספר, הקדשנו תשומת לב מרבית לנקודות עניין רלוונטיות למיקום החיישנים כך שיהיו מותאמים באופן ספציפי לצרכי הילד. התוצאה היתה פשוט מדהימה! הילד הצליח ללכת באופן עצמאי וללא עזרה ברחבי בית הספר והצליח להגיע אל הכיתה שלו.
בית הספר יחד מהווה מודל לחיקוי של שילוב וחדשנות עבור מוסדות חינוך רבים בארץ ובעולם ועל כך הוא זכה להיות בין הפרויקטים הנבחרים שלנו השנה!
צפו בסרטון המרגש בו הילד מתנסה לראשונה במערכת שלנו בבית הספר.

בית גיל הזהב/תל-אביב:
לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, כשני שליש מציבור העיוורים ולקויי הראייה בישראל הינם אנשים בגילאי 65 ומעלה. הגיל המבוגר מלווה בהרבה קשיים ואתגרים לא פשוטים ביניהם התדרדרות/אובדן ראייה וקשיי התמצאות שונים, לכן היה לנו חשוב מאוד לתת מענה גם לאוכלוסייה זו ולהטמיע את המערכת שלנו במקומות רלוונטיים עבורם. זו גם הסיבה שכתבתנו לאחרונה את הפוסט “לא הכל נוצץ בגיל הזהב”.
בית גיל הזהב בחר להתקין את המערכת שלנו במבנה שלו ובכך להפוך את המרחב הציבורי לנגיש יותר עבור אנשי גיל הזהב. על כך, זכה להיות אחד מהפרויקטים הנבחרים שלנו השנה!

תמונה של בית גיל הזהב. תל אביב
בית גיל הזהב הונגש עם מערכת ההתמצאות וההכוונה של רייט-היר (התמונה לקוחה מאתר הבית של בית גיל הזהב ת”א)

כנסת ישראל/ירושלים:
לא יכולנו לסיים את שנת 2018 עם פרויקט מכובד יותר מהנגשת בית המחוקקים והנבחרים של מדינת ישראל הלא הוא כנסת ישראל! הכנסת פועלת רבות על מנת להנגיש ולהתאים עצמה לכולם ולאפשר לכל אדם לבקר בה בצורה שוויונית. כחלק מתהליך הנגשת הכנסת לעיוורים ולקויי ראייה, הותקנו בה עשרות רבות של נקודות נגישות בנקודות עניין וצמתים מרכזיים. נפלה בחלקנו זכות גדולה לשתף פעולה עם מוסד משמעותי וחשוב כמו כנסת ישראל ואנו גאים שהוטמעה בו מערכת ההתמצאות וההכוונה שלנו!

תמונה של כנסת ישראל
כנסת ישראל הונגשה עם מערכת ההתמצאות וההכוונה של רייט-היר

אנו גאים בפרויקטים הנ”ל, ובכלל בכל הפרויקטים שיצא לנו להנגיש, ובהזדמנות זו רוצים להודות לשותפים שלנו למסע ולדרך שעוזרים לזה לקרות על הצד הטוב ביותר.

2019 אנחנו מוכנים לקראתך ומתרגשים מאד לקראת העתיד לבוא!

כתבו לנו בתגובות עם אילו מקומות נוספים כדאי לנו לעבוד בשנת 2019

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print