השיעור שלמדנו מהפיכת סניפי מקדונלד’ס ישראל לסביבה נגישה עבור עיוורים ולקויי ראייה

החיישנים של רייט-היר מותקנים בסניף מקדונלד'ס

מקדונלד’ס ישראל התקינה את מערכת Right-Hear בכל סניפי הרשת שלה ובכך הפכה אותם לסביבה נגישה יותר עבור עיוורים, לקויי ראייה ואנשים עם קשיי התמצאות שונים. בפוסט זה, נחלוק איתכם את הלקחים המרכזיים שלנו משיתוף פעולה מרגש זה.

כשהקמנו את Right-Hear לפני שלוש שנים, חשבנו בעיקר על הפיכת מרחבים מורכבים גדולים לסביבות נגישות עבור המשתמשים שלנו. חשבנו על מלונות גדולים, קניונים, שדות תעופה וכו’. חשבנו שככל שהחלל הפנימי גדול יותר – כך יהיה קשה יותר למשתמשים העיוורים או לקויי הראייה שלנו למצוא בו את דרכם.

מסתבר שטעינו.

האמת היא שזה לא ממש משנה מה גודל המרחב, הקושי של עיוורים או לקויי ראייה להתמצא במרחבים פנימיים גדולים או קטנים הוא די זהה. אמנם יש פחות הזדמנויות ללכת לאיבוד בחלל קטן בהשוואה לחלל גדול, אך תחושות חוסר האונים של לא לדעת היכן אני נמצא ומה יש מסביבי הן תחושות שחשים גם בחללים קטנים וגם בחללים גדולים.

ברגע שהבנו את התובנה הזו, התחלנו לחשוב על חללים קטנים אשר פרוסים בכל רחבי הארץ ומקדונלד’ס היו אחד המותגים הראשונים שעלו בדעתנו.

העבודה עם מקדונלד’ס ישראל מעוררת השראה בהרבה מובנים ובפוסט זה, נחלוק איתכם את אבני הדרך העיקריות שלנו ממסע זה, לאחר כמעט שנה של פעילות אקטיבית בסניפי מקדונלד’ס בכל הארץ.

יעילות יוצאת דופן
אם צפיתם בסרט “The Founder” בטח תדעו על מה אני עומד לכתוב בפסקה זו. אם לא צפיתם בו, קחו דקה לצפות בוידאו הקצר הזה מתוך הסרט על איך הם הצליחו להתכונן לארוחות שלהם עוד מימיהם הראשונים.

גם היום, היעילות של מקדונלד’ס מעוררת השראה וזה משהו שהם דורשים מכל הספקים שלהם, כולל RightHear. בגלל עובדה זו, היינו צריכים לתכנן בזהירות את תהליך הפריסה של הביקונים כך שכל הסניפים של מקדונלד’ס בארץ יהיו נגישים עבור עיוורים ולקויי ראייה כמעט באותו זמן. זה היה אתגר שעמדנו בו ולמדנו ממנו רבות עבור פרויקטים עתידיים בעלי קנה מידה גדול כמו מקדונלד’ס.

ירידה לפרטים הקטנים
ניהול פרויקטים גדולים כמו הפרויקט עם מקדונלד’ס, הם דבר קשה מטבעו וככל שהפרויקט גדול יותר – היכולת לרדת לפרטים הקטנים ביותר הופכת אפילו לקשה יותר. במהלך הפרויקט המשותף שביצענו, נדהמנו מהיכולת של מנהלי מקדונלד’ס בדרגים השונים, לרדת לפרטים הכי קטנים. משלב התכנון, דרך שלב הפריסה והטמעת המערכת ועד היום למעקב, אחזקה ומדידת השימוש בה. ניכר כי כל פרט הכי קטן שקשור למקדונלד’ס באמת חשוב לה, וזה מה שמוביל אותי לדבר הבא שלמדנו משיתוף הפעולה הזה.

שילוב הינו ערך חזק ב-DNA של החברה
שילוב אינו רק ערך נוסף ברשימת ערכי החברה של מקדונלד’ס. מדובר בחלק חזק מאוד ב-DNA שלה. איך אנו יודעים זאת? היו שלושה סימנים עיקריים שהעידו על כך בזמן שיתוף הפעולה שלנו איתם:
1. חלק מאנשי החברה שעבדנו איתם היו אנשים עם מוגבלויות. כאשר שילוב היא חלק חזק מה-DNA של החברה שלך, אתה שוכר את הכישרונות הטובים ביותר ללא קשר למוצא האתני שלהם, למגבלות שלהם, למין שלהם או לדת שלהם.
2. ההבנה המיידית של מקדונלד’ס בנוגע לחשיבות הפיכת הסניפים שלה לסביבה נגישה יותר לעיוורים ולקויי ראייה היתה סימן נוסף לכך. למרבה הצער, לא כל החברות שאנחנו עובדים איתן מבינות את החשיבות וההשפעה של RightHear על החברה ועל האנשים שעושים שימוש באפליקציה – במהירות רבה כל כך כפי שהבינו אותה המנהלים של רשת מקדונלד’ס.
3. חלפה כמעט שנה מאז שהסתיים תהליך הטמעת המערכת בסניפי מקדונלד’ס בארץ, ועדיין הם לא פרסמו כמעט כלום על הפרויקט הזה. “שיתוף הפעולה הזה לא בוצע למטרת פרסום או לטובת יצירת אפקט שיווקי עבורנו. העיקר כאן הוא ההשפעה החברתית שפרויקט זה עושה עבור קהל שבאמת אכפת לנו ממנו” – כפי שאמר לי אחד מנציגי מקדונלד’ס.

לאחר כמעט שנה מאז הושלם תהליך הטמעת המערכת שלנו בכל סניפי מקדונלד’ס, בעקבותיו הפכו הסניפים לנגישים יותר עבור עיוורים, לקויי ראייה ואנשים עם קשיי התמצאות שונים – אנו שמחים להכריז:

McDonald’s is RightHear!

צפו בסרטון זה על שיתוף הפעולה המרגש שלנו:

רוצים ללמוד יותר על שיתוף הפעולה הזה? – צרו איתנו קשר.

עכשיו כשמקדונלד’ס נגישה באמצעות RightHear, איזה עוד מסעדות לדעתכם צריכות לאמץ את המערכת ולהפוך לנגישות יותר?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print