הסיפור של אורליה

תפסנו את אורליה לראיון קצר ומרתק! אורליה בת 35, ירושלמית במקור שכיום מתגוררת ברמלה, מאמנת אישית/תסריטאית. מגיל 16 חלה הידרדרות בראייה שלה כתוצאה מהיפרדות רשתית (ניוון שריר) ובגיל 18 התעוורה.

 

ספרי לי על חווית נגישות טובה שהיתה לך

אין לי חוויה במקום ספציפי, אבל אני יכולה לספר שהיום אני גרה ברמלה בשכונה חדשה, הכל פה מאוד משורטט, המדרכות מוגבהות כמו שצריך, הכל פה מסודר וזה מאוד חשוב. הגעתי לכאן מירושלים וירושלים לא כל כך מסודרת מהבחינה הזו. פה יש לי קווים ישרים וזה מאוד עוזר, יש דיוק בשכונה הזאת, אין שום דבר על המדרכות שמפריע לי.

 

מי המודל לחיקוי שלך ומדוע?  

אין לי מודל לחיקוי כי אני לא חושבת שאני צריכה לחקות או להתחקות אחרי מישהו. אני חושבת שאני צריכה להיות אני, להכיר במגרעות שלי ולתקן אותן, בשביל זה אני פה. אני לא פה בשביל להיות משהו שאני לא, אני פה בשביל להיות אני, לתקן את עצמי איפה שצריך ולהבין שאני צריכה לתקן. זו לדעתי הגדולה של אדם, להבין שהוא צריך לתקן ולא לחשוב שהוא מושלם, כי אני לא – אני רחוקה משם שנות אור. אז המודל לחיקוי שלי זו אני.

 

באיזה אמצעים/עזרים/טכנולוגיה מסייעת את משתמשת?

מבחינת אפליקציות יש המון – כל הזמן מגיעה אפליקציה אחרת שמנגישה דבר כזה או אחר, החל מאפליקציות לתחבורה ציבורית שזה ממש מעולה ועד לאפליקציות שמתרגמות תמונות או מקריאות טקסט. יש מגוון מאוד רחב של אפליקציות. אני משתמשת ב-TapTapSee וב- Scan&Translate שהיא מעולה לי לתמונות ולמסמכים. אני משתמשת ב-Voice Over בפלאפון וב- Jaws שזה אותו דבר רק למחשב – תוכנה שמותקנת עליו והופכת אותו לנגיש. אני מאוד אוהבת את האפליקציה של Right-Hear ומקווה להשתמש בה יותר. אני משחקת איתה מידי פעם אבל לצערי אני לא מגיעה להרבה מקומות שמונגשים על ידה. מקווה שזה יקרה  בקרוב.

 

תארי מצב שבו השפעת על אנשים?

הייתי לידרית עוד מהתיכון, ברמה שהמורים היו מוציאים אותי באמצע השיעור כי ילד כזה או אחר היה עושה בעיות. הייתי מדברת איתו, הוא היה חוזר לכיתה ובסוף היום היו אומרים לי שהוא היה תלמיד למופת. מעבר לזה במקצועי אני קואצ’רית, אז השפעתי על הרבה אנשים אני חושבת, לפי התגובות שאני מקבלת בכל אופן. זה סיפוק אדיר בשבילי לראות את התהליך שבן אדם עובר ואת התוצאות ואיך הוא מרגיש עם התוצאות האלה, זה מדהים!

 

שתפי אותנו בהישג שלך

הישג שלי אני חושבת שזה התסריטאות. לפני הרבה שנים למדתי קולנוע אבל התמקדתי בעיקר בתסריטאות כי לא יכולתי לעשות דברים אחרים מבחינת דימוי, עריכה וכו’ ולאחר מכן לא עשיתי עם זה שום דבר. ויתרתי לעצמי כי לא האמנתי בעצמי, לא חשבתי שזה משהו שאני אהיה מסוגלת לעשות. לפני בערך שלוש שנים חברה שלחה לי מודעה שנפתח קורס לתסריטאות של הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה. היה לי ראיון קבלה ואני זוכרת שבראיון סיפרתי שאני רוצה להוכיח לעצמי שאני כן יכולה, רק בשביל זה אני נרשמת. עברתי הרבה שנים של קושי ושל התמודדות עם העיוורון וכבר לא הייתי במקום הזה, זו היתה ההזדמנות להוכיח לעצמי שאני כן יכולה. ההישג היה שלא רק שהתקבלתי לקורס, גם סיימתי מצטיינת. מבחינתי זה ההישג שלי.

 

 מהם התחביבים שלך?

אני חולת בישול ואפייה, כל יום אני יכולה לאפות משהו. זה מן ג’וק כזה שנכנס לי לגוף ומדגדג אותי וגורם לי לקום ולעשות, זה משהו שאני מאוד אוהבת. אני גם מאוד אוהבת מוזיקה, אוהבת לשמוע וגם לשיר. אני מאוד אוהבת להאזין למוזיקה הודית, גדלתי על זה בבית מגיל אפס ויש לי גם המון חברים בהודו אז כל פעם שמדברים איתי ישר מבקשים ממני לשיר משהו.

________________________________________________________________________________

את הראיון שלנו עם קרינה כבר קראתם?

הסיפור של קרינה

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print