הכנסת בחרה באפליקציה לעיוורים ולקויי ראייה ובכך הנגישה את משכנה בירושלים

תמונה של כנסת ישראל

רגע לפני שכנסת ישראל מתפזרת והקרב על הכיסא מתחיל – הצליחה הכנסת להגיע להסכמה מוחלטת שהנגישות היא מעל לכל ובחרה להטמיע את הפתרון שלנו ברחבי המשכן שלה.

בצעד שמהווה דוגמא ומופת, בחרה כנסת ישראל להטמיע את האפליקציה לעיוורים שפיתחנו ולהתקין את מערכת ההתמצאות וההכוונה שלנו במשכנה שבירושלים. כתוצאה מתהליך זה, הפך המשכן לנגיש עבור מאות אלפי עיוורים, לקויי ראייה ואנשים עם קשיי התמצאות שונים.
מהיום, יוכלו גם הם לבקר בכנסת באופן עצמאי, שיווני ומכובד, כמו כולם!

כנסת ישראל הינה הרשות המחוקקת ובית הנבחרים של מדינת ישראל. בין תפקידיה העיקריים ניתן למנות את קביעת הנורמות הנהוגות במדינה באמצעות חוקים וכן פיקוח על הממשלה באמצעים שונים העומדים לרשותה. כגוף שמהווה מודל לחיקוי, מצופה מהכנסת לתת דוגמא אישית וליישם את הנורמות שהיא עצמה קבעה.

כמקום של דמוקרטיה, הכנסת מכבדת את כלל אזרחי המדינה ושעריה פתוחים לכולם. כל מי שמעוניין לשמוע, לבקר, להביע דעות ולנסות לשנות ולהשפיע מוזמן להגיע לבקר בה. כנגזרת מכך, עליה להיות נגישה לכולם והיא פועלת רבות בכדי להתאים את עצמה ולאפשר לכל אדם שחפץ לבקר בה לעשות זאת בצורה שוויונית ונוחה. פרויקט ההנגשה שביצעו בשיתוף פעולה עם הכנסת היה רק מהלך אחד מתוך כל המהלכים שנוקטת הכנסת במטרה להנגיש את משכנה לכולם. 

בתמונה: חיישן שהותקן בכנסת ישראל

מבחינתנו, היה מרגש מאוד לחתום את שנת 2018 עם פרויקט מיוחד כמו הכנסת. 
במסגרת פרויקט הנגשת הכנסת, הותקנו בה עשרות רבות של נקודות נגישות בנקודות עניין ובצמתים מרכזיים ברחבי המשכן. כיום כל עיוור או לקוי ראייה יכול להגיע לבקר בכנסת באופן עצמאי ללא הצורך בסיוע של מלווה. 

כנסת ישראל מהווה מודל לחיקוי של שילוב וחדשנות עבור מוסדות ציבור רבים בארץ ובעולם, ועל כך נבחרה לאחד מהפרויקטים הנבחרים שלנו לשנת 2018! (רוצים לדעת איזה עוד פרויקטים נבחרו? קראו את הפוסט שכתבנו על כך).

כנסת ישראל הינה מקום ששמור ברמה ביטחונית מאוד גבוהה. ולכן הנגשה של מקומות כמו הכנסת, מצריכה רמת אבטחה גבוהה מאוד ואנו גאים לעמוד גם בסטנדרטים אלו. 
נפלה בחלקנו זכות גדולה לשתף פעולה עם מוסד משמעותי וחשוב כמו כנסת ישראל ואנו גאים שהוטמעה בו מערכת ההתמצאות וההכוונה שלנו.

רכז נגישות במוסד כלשהו שצריך הנגשה לעיוורים ולקויי ראייה? – מוזמן ליצור איתנו קשר ונשמח לסייע בתהליך! 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print