הגיע התור של חברת דואר ישראל להיות נגישה לעיוורים ולקויי ראייה

תמונה של סניף דואר בצירוף מדבקה כחולה

אם יצא לכם לגשת לסניף דואר בשבועות האחרונים, וודאי נתקלתם במדבקה הכחולה הקטנה שהודבקה על עמדת ניהול התורים. ואם שמתם לב אליה, בטח תהיתם לעצמכם במה מדובר. תנו לי לגלות לכם – המדבקה הקטנה הזו, לא במקרה שם ויש לה משמעות גדולה. המשמעות היא שסביבת העמדה נגישה לעיוורים ולקויי ראייה.

אז מה בעצם נגיש שם?

כאשר עיוור או לקוי ראייה שמשתמש באפליקציית RightHear מגיע לסניף דואר שהונגש, האפליקציה מספקת לו תיאור קולי ומאפשרת לו לדעת את המידע הבא:

·         מיקומו במרחב – למשל באיזה סניף הוא נמצא.

·         מידע אודות המקום – למשל מהן שעות הפעילות בסניף.

·         הכוונה קולית במרחב – היכן נמצא דלפק השירות ביחס למיקומו.

באמצעות כך הוא יכול להתמצא בסניף באופן עצמאי ומכובד ואינו זקוק לעזרה של מלווה.

 

אייקון של מסר

המסר החשוב של דואר ישראל:

הדואר הינו מקום ציבורי מרכזי שמציע מגוון שירותים כגון קבלת/שליחת משלוח, העברות כספים, הוצאת טפסים חשובים, העברת בעלות רכב וכו’, לכן גם מי שכבר מזמן הפסיק לשלוח מכתב באמצעות הדואר, ימצא את עצמו מגיע לסניף דואר לפחות מספר פעמים בשנה.
בנוסף, עם עליית הקניות ברשת, אשר מגיעות אלינו דרך סניפי הדואר הצורך בשירות אפקטיבי בסניפים גדול מבעבר. אם עד היום אדם עיוור היה מגיע לסניף עם מלווה נוסף, הרי שהיום הוא יכול לעשות זאת עצמאית ובכך חוסך גם נוכחות של אדם נוסף במרחב הקטן של סניף הדואר. 

מנתונים שפרסמה חברת דואר ישראל, כ-50 מיליון איש מכלל אוכלוסיית המדינה פוקדים את סניפיה בשנה. לכן, על סניפי הדואר להיות נגישים ומותאמים לכולם, ללא הבדלי דת, גזע, מין ויכולת.

באתר הבית שלה, הצהירה דואר ישראל כי היא דואגת ליישם את חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות ופועלת על מנת להתאים את כל נכסיה בכדי לספק שירות טוב, מהיר, נגיש ועצמאי לכלל לקוחותיה.
ואכן, דואר ישראל בחרה להנגיש את עמדות ניהול התורים בכ-450 הסניפים שלה ברחבי הארץ.
בצעד זה היא הוכיחה כי היא פועלת על מנת לקדם שוויון זכויות ועומדת מאחורי המסר החשוב שלה – לאפשר שירות שוויוני ועצמאי לכלל לקוחותיה.

כתוצאה מתהליך זה, היא הפכה לחברת הדואר הראשונה בעולם אשר נגישה לציבור העיוורים ולקויי הראייה. 

בתמונה: עמדת דואר עם המדבקה הנגישה של רייט-היר

שוויון בכל:

דמיינו לעצמכם שעליכם לאסוף משלוח מהדואר. אתם צריכים לפנות לכך זמן, להגיע לסניף הקרוב לביתכם, לשלוף מספר, לתפוס מקום לשבת בו בנוחות בזמן ההמתנה ולהגיע סוף סוף לתור המיוחל. עכשיו דמיינו את אותן הפעולות רק מבלי היכולת לראות. אין ספק שזה מאתגר יותר.
במטרה להקל על האתגר, זכאים אנשים עם עיוורון או לקויות ראייה להקלות מסוימות כגון פטור מעמידה בתור או מתשלום על משלוח דואר. 

ההקלות הללו מובילות לקונפליקט בציבור העיוורים – בעוד שחלקם בוחרים להשתמש בהקלות הניתנות להם, חלקם מאמינים שכדי לזכות בשוויון זכויות עליהם לנהוג בשוויון גם בחובות והם מוותרים על הפטור ובוחרים לשלם ולעמוד בתור כמו כולם.

אז פעם הבאה שאתם מגיעים לדואר, חפשו את המדבקה הכחולה. נתקלתם בה? – שתפו אותנו בתגובות מטה.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print