גוגל קמפוס לסטארטאפים בחרו להנגיש את המתחם שלהם לעיוורים ולקויי ראיה. הנה כל מה שלמדנו מכך

Image of Google For Startups Entrance.

גוגל העבירה את קמפוס היזמים והסטארטאפים שלה לבניין חדש בתל אביב, למרחב יפה ומרשים לא רק בגלל העיצוב והרעיון שעומד מאחורי המקום, אלא בגלל הפרטים הקטנים שנלקחו בחשבון במהלך המעבר הזה. זו גם כנראה הסיבה העיקרית מדוע בחרה גוגל להנגיש את הקמפוס עבור עיוורים ולקויי ראייה.

כמקום שצועק חדשנות ויזמות, גוגל הבינה מיד את החשיבות של הטמעת מערכת התמצאות והכוונה עבור אנשים עיוורים, לקויי ראייה או קשיי התמצאות שונים בקמפוס היזמים והסטארטאפים שלה.

נועם הוד, איש הצוות מטעם גוגל מולו עבדנו בפרויקט זה, אמר לנו ש”נגישות היא לא משהו שעושים רק באינטרנט, אלא חשובה ביותר גם במרחב הפיזי”, והוא לא היחיד בחברה שחושב כך. רק לפני כמה חודשים התמזל מזלנו להיות חלק מתכנית Applicable של גוגל המסייעת לחברות סטרטאפ המבוססות על אפליקציה לקבל ביקורות ומשוב ממשתמשים בעלי יכולות שונות.

כל מי שנושא הנגישות קרוב לליבו, יודע שהחשיבות להנגשה היא גם באתרי אינטרנט וגם באתרים פיזיים, אבל לא כל החברות עושות משהו בנוגע לזה כמו שגוגל קמפוס בחרה לעשות. אנחנו מאמינים שהסיבה העיקרית לכך היא חוסר מודעות ולכן היה לנו חשוב להקדיש זמן ולכתוב פוסט זה.

למה המשרד שלך צריך להיות נגיש עבור עיוורים?

כפי שפרסמנו לאחרונה בפוסט אחר בבלוג שלנו באנגלית (“Workplace Accessibility: What is it and Why is it Essential for Your Small Business?”), ישנן סיבות רבות לכל העסקים להפוך את המרחבים שלהם לסביבה נגישה עבור עיוורים ולקויי ראייה, נמנה כמה מהן:

1.       למשוך עובדים מוכשרים
בהפיכת חלל המשרד שלך לסביבה נגישה לעיוורים ולקויי ראייה, אתה מושך יותר אנשים לעבוד איתך. הרבה עסקים ברחבי העולם כבר הבינו את היתרון העצום בהעסקת אנשים עם מוגבלויות בחברה שלהם, וע”י הפיכת החלל שלך לסביבה נגישה אתה מושך אנשים שבעבר היו חושבים פעמיים על היכולת שלהם להרגיש שווים וחופשיים, להגיע וללכת בעצמאות במסדרונות העסק שלך.

2.      קידום ערכי השוויון
הפיכת חלל המשרד שלך לסביבה נגישה עבור עיוורים ולקויי ראייה או עבור אנשים עם קשיי התמצאות שונים, מקדמת את ערכי השוויון בארגון שלך. התקנת פתרון התמצאות והכוונה ייעודי לחלק קטן מהאוכלוסייה הוא הצהרה חשובה כשמדובר על שוויון ועסקים רבים רואים בהטמעת הפתרון של RightHear כדרך להצהיר על כך בקול. 

Image of Google for Startups Auditorium

איך אתה יכול להפוך את חלל המשרד שלך לסביבה נגישה עבור עיוורים ולקויי ראייה בפחות משבועיים? 

 מתעניין בהפיכת חלל המשרד שלך לסביבה נגישה עבור עיוורים ולקויי ראייה? מעולה! 

הצוות שלנו ישמח לסייע לך בכך, ולרוב התהליך לוקח פחות משבועיים.
תחילה, וודאי נשאל אותך על הפריסה של חלל המשרד שלך, לאחר מכן צוות המומחים שלנו ימפה את השטח ואז נוכל לחזור אליך עם הצעה ותכנית הנגשה.
צור קשר עם הצוות שלנו עוד היום ונשמח להמשיך את זה מכאן!

מעוניין בהדגמה? מוזמן לתאם איתנו עכשיו.