יאיר לפיד וחברי כנסת נוספים הגיעו אלינו למשרד בכדי לדבר על טכנולוגיה ונגישות.

תמונה של הצוות עם יאיר לפיד יעל גרמן ואיתןו גינצבורג

אתמול, הגיעו אלינו אורחים מיוחדים שלא פוגשים בכל יום: חברי הכנסת – יאיר לפיד, יעל גרמן ואיתן גינצבורג.
השלושה בחרו לבקר אותנו וללמוד על הטכנולוגיה והחזון שלנו בהפיכת המרחב הציבורי לנגיש יותר עבור אנשים עם עיוורון, לקויות ראיה וקשיי התמצאות אחרים כחלק ממסע של מפגשים אשר מפלגת כחול לבן מקיימת בימים אלה בכל הארץ. 

באופן טבעי, בשל כמות הסטארטאפים הרבה שיש בישראל ולוחות הזמנים הקצרים לקראת הבחירות, היה עליהם לבחור בקפידה באיזה חברות לבקר כאשר הקריטריונים המרכזיים היו: חברות צעירות, מבטיחות, עם טכנולוגיה מעניינת ומעל לכל – עם ערך חברתי אמיתי. 
אנחנו גאים להיות בין החברות הבודדות שאירחו אותם להדגמה ולפגישה אישית.

במהלך הביקור, הצוות הסביר והדגים לחברי הכנסת את הפתרון בסיועה של טלי סרנצקי, משתמשת ותיקה וידידה טובה של החברה מיום הקמתה. “זה מאד שימושי” העידה והדגימה במכשיר האייפון שלה כיצד היא מפעילה את הפתרון.

“הבנתי, אז למעשה אתם סוג של waze לעיוורים, נכון?” – שאל אותנו יאיר לפיד בפגישה וכולנו ידענו שהאסימון נפל. “אנחנו מעדיפים לתפוס את הפתרון הזה יותר כ”רמפה לאנשים עם קשיי התמצאות” השיב לו עידן מאיר, מנכ”ל החברה “ובשל כך, חשוב שתקנות הנגישות לאנשים עם מוגבלויות יתייחסו לכך באותו אופן ויתנו את הגב הרגולטורי הראוי”.  

במהלך הביקור יאיר לפיד סיפר על המחוייבות שלו לנושא הנגישות ולחשיבות הרבה שהוא רואה בכך.
עבורנו, זה היה כבוד גדול לארח את חברי הכנסת במשרדים שלנו ואנחנו גאים בעשייה החשובה, החדשנית והמשמעותית שלנו.

נ.ב.

למפגש הזה, נערכנו כבר משעות הבוקר. דאגנו שכל הצוות (הישראלי) יהיה נוכח עם חולצות כבר ואפילו אירגנו קצת כיבוד בסיוע של הנהלת הבניין. אך שאלה אחת במהלך המפגש קצת הפתיעה אותנו:
“כמה נשים עובדות אצלכם?”
שילובן של נשים בהייטק הינו נושא שקרוב מאד לליבנו והתגאנו לספר שאנחנו משתדלים מאד להקפיד שלפחות 20% מהצוות יהיה נשי. נכון להיום, יש לנו 2 נשים מתוך עשרה (ג’וליה ורייצ’ל שעושות עבודה מדהימה) ובימים אלה אנחנו מגייסים לעוד שני תפקידים נוספים (מעוניינות? מעוניינים? – הגישו מועמדות כאן).

צוות רייט-היר יחד עם יאיר לפיד
קרדיט: אלעד גוטמן
גיל ועידן מסבירים ליאיר לפיד על הפתרון
קרדיט: אלעד גוטמן
גיל אלגרבלי לוחץ את ידו של יאיר לפיד
קרדיט: אלעד גוטמן
טלי סרנצקי מדגימה את הפתרון
קרדיט: אלעד גוטמן
הצוות מדגים את הפתרון ליאיר לפיד
קרדיט: אלעד גוטמן